oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kabile Avcıları oyunu

TAM EKRAN

Kabile Avcıları [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kabile Avcıları oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yerli kabilesi ava çikiyor, kabilenin yiyecek ihtiyaçlarini karsilamak için balik avlamaya çikan kabile erkekleri denizde canavar baliklarla karsilasiyorlar. Yükleme tamamlandiktan sonra sag alt kösedeki RECEIVE IT butonuna basin, tanitim kismini geçmek için SKIP butonunu kullanin, START GAME butonu ile oyuna baslayin, kano ile ilerlerken yolunuza çikan her deniz yaratigini vurarak puan toplamaya çalisin, palmiye agaçlarindaki Hindistan cevizlerini vurarak extra puan, ve çesitli bonuslar kazanabilirsiniz. Oyunu oynamak için Mouse ve sol tiklamayi kullanmalisiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kabile Avcıları


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *