oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Jill Pasta Salonu oyunu

TAM EKRAN

Jill Pasta Salonu [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Jill Pasta Salonu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sevimli arakdasimiz Jill ile birlikte nefis pastalar yapip süslemek ister misiniz? Jill'in pasta salonuna gelen müsterilerin isteklerine göre pastalari hazirlayip satarak bol bol para kazanin, Yükleme tamalandiktan sonra PLAY butonuna basin, mouse ve sol tiklama kullanarak firinin üzerindeki kek çesitlerini müsterinin istegine göre seçn, pismesini bekleyip firindan çikan keki alin, sos bölmesine istenilen sosa tiklayarak kekinizi müsterinizin istedigi hale getirip, müsteriye tiklayarak kekin paketlenmesini sglayip satisinizi gerçeklestirin, tezgahin üzerine birakilan parayi almayi unutmayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Jill Pasta Salonu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *