oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Jet Garson oyunu

TAM EKRAN

Jet Garson [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Jet Garson oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Müsterisi yogun, kalabalik bir lokantada garsonluk yapiyorsunuz, lokantanizin mali gelecegi sizin verdiginiz hizmetin kalitesine bagli, oyun ekraninin sag alt kösesinden gelen müsterileri masalara oturmali yemek menülerini dagitmali, siparisleri alarak hazirlanan yemekleri masalara dagitmaniz kisacasi müsterileri hizli ve dogru yaptiginiz servisler ile memnun etmelisiniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, Mouse ile sol tiklayip tusu basili tutarak gelen müsterileri maslara oturtun yine Mouse ile baloncuklara tiklayip menuleri dagitin ve siparisleri yine baloncuklara tiklayarak alin, sol üstte kasanin yaninda hazirlanan yemegi tiklayarak alip ait oldugu masaya kadar tasiyip sevisi tamamlayin ve hemen diger müsteriye kosturun. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Jet Garson


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar