oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


İçecekler oyunu

TAM EKRAN

İçecekler [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan İçecekler oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
İstenenleri hazırlamak için bileşenlere dikkat edin.Mesela meyveleri hemen sağlarında duran meyve sıkacağında sıkmalısınız. Şişeyi veya bardağı ortaya alıp içine gerekli şeyleri koymalısınız.Gerekiyorsa sağdaki aletle CO2 doldurun.Sol üstteki aletle şişeye kapak takın. Sıcak içecekler için önde duran malzemeleri çaydanlığa koyup altını yakın.Sonra bardağa koyup bardağı fırında ısıtabilirsiniz.Yanlış birşey hazırlarsanız pembe kutu çöp kutusu.

Oyunla ilgili etiketler: İçecekler


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar