oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hızlı Parmaklar oyunu

TAM EKRAN

Hızlı Parmaklar [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Hızlı Parmaklar oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Görüntü, klavye ve parmak koordinasyonu üzerine zevkli bir oyun, yükleme tamamlandiktan sonra BRING IT ON butonuna basin Zorluk seçimini (easy - medium - hard) yaparak oyuna baslayin, amaciniz farkli kanallardan gelen bloklari karsilamak, sol elinizi A-S-D tuslarina sag elinizi J-K-L tuslarina yerlestirerek gelen bloklari karsilayip yok etmelisiniz, bloklari nekadar yakinda yok ederseniz o kadar yüksek puan alirsiniz, ortadaki mavi serit için SPACE tusunu kullanmalisiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hizli Parmaklar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar