oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hindistan Macerası oyunu

TAM EKRAN

Hindistan Macerası [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Hindistan Macerası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Macera Eski Hindistan topraklarında sürüyor. Çok sevilen puzzle türlerinden olan mücevherler bu kez Pantheon adı ile karşımızda. Oyunda En az iki mücevher ya da değerli taş çiftine tıklamalı ve oyun tahtasından uzaklaştırmalsınız. Hızınız ve mücevher sayısı puanlarınızın belirlenmesinde kullanılacak. OyunCambazi.Com ve Googlekolaylıklar ve iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: Hindistan Macerası


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : qaqas |Tarih : 04.12.2011
xirdalan
Yazan : roya |Tarih : 15.12.2011
Bu oyunlardan cox xosum gel
Yazan : mercimek |Tarih : 21.12.2011
Kg
Yazan : elsen kerimov |Tarih : 06.01.2012
1980
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *