oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hediye Topla oyunu

TAM EKRAN

Hediye Topla [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Hediye Topla oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu YENiYIL oyununda Noel Baba ile birlikte hediye toplayacaksiniz. Siz Noel Baba'ya ona MOUSE/FARE ile gidecegi yolu çizerek yardim edeceksiniz. Çizdiginiz yol hediyelerin hepsini toplayabilecek sekilde olmali. Yolu Fare/mouse ile çizdikten sonra ekranin üstünde ortada bulunan yesil butona (Yürüt Butonu) tiklayarak Noel Baba'yi kaydirmaya baslayabilirsiniz. Oyun farkli bölümlerden olusuyor. Diger bölümlere geçmek için bulundugunuz seviyeyi geçmeniz gerekli. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hediye Topla


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar