oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hayvan Hastanesi oyunu

TAM EKRAN

Hayvan Hastanesi [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Hayvan Hastanesi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hayvan hasambarıesi oyunu dünya siteleri ile aynı anda .com.com da. Oyun oldukça eğlenceli. Önce hasta hayvanın kaydını yapın,sonra masaya götürün,muayene edin,ilaç verin. Veteriner kız doktora işinde yardımcı olun.Bol Eğlenceler.

Oyunla ilgili etiketler: Hayvan Hastanesi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : barbie |Tarih : 14.11.2011
hayvanlari cok seviyorum
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *