oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hayaletli Magara oyunu

TAM EKRAN

Hayaletli Magara [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Hayaletli Magara oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hayaletlerle dolu bir magaraya düstünüz, çikisi bulmaz zorundasiniz, size saldiran hayaletleri yok etmeli ve bu magaradan sag salim çikmalisiniz. Oyun yüklendikten sonra START butonuna basin gelen ekranda tanitimi geçmek için SKIP butonuna tiklayin, iste oyun basladi, klavyeden yön tuslarini kullanarak hareket edin, A-S tuslari ile saldirarak hayalet ve canavarlari yok ederek bu korkunç magaranin karanlik koridorlarinda ilerlemeye çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hayaletli Magara


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar