oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hayaletli Ev oyunu

TAM EKRAN

Hayaletli Ev [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Hayaletli Ev oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dostumuz Ed ve arkadasi merak kurbani oldular arkadaslari arasinda agizdan agiza dolasan söylentiler iki kafadar gerçekten bu evde hayalet var mi ? sorusunun pesinden sürükledi ve sonunda bu tekedilmis eve girdiler ve simdi çikamiyorlar, onlara yardim edip çikis yolunu bulalimhemde bu maceraya ortak olalim. Oyun yüklendikten sonra PLAY NOW butonunu tiklayin, oyunda evin odalarini gezerek her bölümde bulmaniz gereken bir anahtar var, her bölümde ayri bir renk anahtari bularak diger bölümün kapisini açarak ilerliyorsunuz, evin odalarinda size ve arkadasiniza zarar veren hayalet ve canavarlar var bunlardan korunmak için sarimsaklarinizi kullanin odalarda ekstra sarimsaklar bulacaksiniz onlarida toplayin, evin odalari tuzaklarla dolu dikkatli olmalisiniz, ayrica evi gezerken kullandiginiz fenerinde pilleri fazala uzun gitmiyor yedek pil bulursaniz bunlarida toplamayi ihmal etmeyin. Oyunu klavyeden yön tuslarini kullanarak oynayabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hayaletli Ev


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *