oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hava Atışı oyunu

TAM EKRAN

Hava Atışı [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Hava Atışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çok çekismeli bir basketbol maçinin ortasindasiniz devre arasindan sonra hava atisi ile oyun tekrar baslayacak, bakalim topu takiminiza kazandirabilecek misiniz? Oyun yüklendikten sonra iki yada tek kisilik oyuna karar vererek basliyorsunuz. Oyunu bilgisayara karsi oynamak için HUMAN/COMPUTER seçenegini kullanin iki kisilik oyun için HUMAN/ HUMAN seklinde ayarlamalisiniz, ayni ekranda oyun için kontrol tuslari da listelenmekte bu ekrana bakarak kontrolleri ögrenmeye çalisin, silah degistirmek için L tusunu silahinizi kullanmak için sag-sol ok tuslarina ayni anda basmalisiniz, oyun oynanmasi açisindan biraz zor ancak çok zevkli bir oyun, yasi 13 ve üzeri olan oyuncularimizin rahatlikla oynayabilecekleri bir oyun. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hava Atışı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar