oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gümüs Ok oyunu

TAM EKRAN

Gümüs Ok [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Gümüs Ok oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kötü kalpli kralin sarayinda hapis edilmis prensesinizi kurtarmak için bir maceraya atiliyorsunuz, kralin askerleriyle savasip prensesi kurtarmalisiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY butonuna basin, klavyeden A-D-W tuslari ile hareket edin, Mouse un sol tusunu basili tutarak oku atis hizinizi ayarlayin, sol tiklamayi birakarak atisinizi yapin, her bölümdeki askerleri geçerek 10 bölüm ilerlemeniz gerekiyor, 10. bölümden sonra prensesi kurtarabileceksiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Gümüs Ok


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *