oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gözleme Dükkanı oyunu

TAM EKRAN

Gözleme Dükkanı [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Gözleme Dükkanı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Gözleme dükkanımızda müsterilerinize hindistan usulü gözlemeler yapip satacağız Oyunun Sağ tarafında Hamur karışımının oldugu kaptan kepçe ile hamur karisimi alip pisirme yüzeyine koyacak ve yanmasin diye arada bir çevireceksiniz, sol tarafta bulunan gözleme tabaklarini gözlemeler pistikten sonra servis etmek için kullanacaksinizaman ha sakın gözlemeleri yakmayın :) Oyunu yalnizca MOUSE kullanarak oynayabilirsiniz. Bu arada Hindistan gözlemesinin adi DOSA, Türk işi gözlemeye benzer sekilde pisiriliyor ve yeniliyor. Bunlarin satildigi yol kenarlarindaki büfelere de DHABA ismi veriliyor. Oyunumuzun orjinal ismi de MADRASI DHABA. Iyi eglenceler Zeytinoyun.com Ekibi

Oyunla ilgili etiketler: Gözleme Dükkanı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *