oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gol Yolu oyunu

TAM EKRAN

Gol Yolu [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Gol Yolu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
iste defans oyuncusu ile karsi karsiyasiniz, çaliminizi atip geçmeyi basarabilirseniz kaleyle aranizda sadece kaleci kalacak ve sahane bir sut için firsat yaratacaksiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra, defans oyuncusunu topun etrafinda görünen oklardan birine Mouse ile tiklayarak asmaya çalisin, kaleye olan uzakliginiza göre diger defans oyuncusunu da geçmeyi basarabilirseniz kaleci ile karsi karsiya kalip sut çekeceksiniz, yine Mouse ve sol tiklama kullanarak topa gerekli yön ve falsoyu vererek sol tiklamayla atisinizi yaparak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Gol Yolu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *