oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gökyüzünde Yaris oyunu

TAM EKRAN

Gökyüzünde Yaris [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Gökyüzünde Yaris oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Afacanlar takimi harika hava araçlaiyla güzel bir yaris yapiyorlar bulutlarin ve nota anahtarlarinin arasinda, sizde bu yarisa katilmak istermisiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra BLAST OFF butonuna basin, gelen ekranda START butonunu tiklayin, gökyüzündeki bulutlara dokunmadan nota isaretlerini toplayarak puan toplamaya çalisin, daire seklindeki nota çemberlerinden geçerek hiz kazanin, oyunu klavyeden yön tuslarini kullanarak oynaya bilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Gökyüzünde Yaris


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *