oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gizemli Tiyatro oyunu

TAM EKRAN

Gizemli Tiyatro [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Gizemli Tiyatro oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Keman virtüözü kahramanimiz müzige olan hassasiyeti yani sira altinci hissi gelismis bir kisilik olarak yetistirilmistir, Londra?daki büyük konser salonunda verdigi büyük konser umutlarinin da ilerisinde çok çok basarili geçer, konserden sonra soyunma odasinda biraz dinlenmek için oturdugu koltukta uyuya kalir ve bir süre sonra kötü hisler içerisinde korkuyla uyanir, kahramanimizin hisleri büyük bir kötülügün ve seytani bir varligin yaklasmakta oldugunu haber vermektedir. iste bu noktada baslayan oyunumuzda bu konser salonunda çok eski yillarda meydana gelen ve yillar boyu sakli kalmis bir olayi çözmek ve aydinlatmak için bir maceraya atiliyorsunuz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonunu tiklayin iki farkli oyun modundan REGULAR GAME modunu seçmenizi tavsiye ederiz. Gelen ekranda anlatilan açiklamalari ok butonuna ve sayfalarin sag köselerine basarak geçin, kendinizi soyunma odanizda uyuyakalmis olarak görüyor ve uyanarak oyuna basliyorsunuz, etrafinizi ve odadaki esyalari iyice inceleyin, isinize yarayabilecek esyalari toplamalisiniz, diger odalari da gezerek bu tiyatro binasinda meydana gelmis olaylari çözmeye çalisin. Oyun ekibimiz tarafindan denemis ve çözümü bulunmus bu oyunu severek oynayacaginiza inaniyoruz. Sorulariniz için bizimle mail yoluyla iletisim kurabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Gizemli Tiyatro


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar