oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gezgin Kus oyunu

TAM EKRAN

Gezgin Kus [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Gezgin Kus oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Minik gezgin kusumuz hem dünyayi dolasiyor hemde küçük kusalara annelik yapmak için onlari topluyor. Oyun yüklendikten sonra BAsLA tusuna basarl oyuna girin, Mouse un sol tusunu tiklayarak kusun kanat çirpmasini saglayin, yukardaki bulut katmanina, ve arada dolasan bulutlara dikkat ederek uçun topladiginiz her minik kus sizin bir caniniz. Oyunu sadece mouse un sol tiklamasini kullanarak oynayacaksiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Gezgin Kus


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar