oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Gece seytanlari oyunu

TAM EKRAN

Gece seytanlari [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Gece seytanlari oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Gecenin seytani yaratiklarina karsi köyünüzün insanlarini korumaya çalisarak köy nufusunuzun çogalmasini saglamalisiniz. Oyun boyutu yaklasik 7 MB oldugu için yüklenmesi uzun sürebilir, yükleme tamamlandiktan sonra NEW GAME butonuna tiklayin, gelen ekranda adiizi yazin, zorluk derecesini seçtikten sonra START butonu ile oyuna baslayin, Canavar saldirilari sadece geceleyin gerçeklesir, gündüz oldugunda yikilan binalarinizi onarabilir, yaralanan halkinizi iyilestirebilir, kazandiginiz puan ve para ile yeni silahlar alip savunma gücünüzü arttirabilirsiniz. amaciniz 6 kisi ile basladiginiz köy nufusunu 60 kisiye çikarmak, gerekli hazirliklari tamamladiktan sonra REST UNTIL NIGHT butonuna basip gece olmasini saglayip, yaratiklari yok edip halkinizi korumaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Gece seytanlari


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *