oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Garfield Dünya Turu oyunu

TAM EKRAN

Garfield Dünya Turu [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Garfield Dünya Turu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dostumuz Garfield tembellik ve miskinligi bir tarafa birakip dünyayi dolasmaya karar verir ve uzun bir yolculuga çikar. Sevimli dostumuza yapacagi dünya seyahatinde yardimci olmak ve güzel bir macera yasamak isteyenler buyursunlar garfield ile birlikte sut çekmeye. Yükleme tamamlandiktan sonra EMPEZAR butonuna basin, gelecek ekranda dünya turuna baslamak istediginiz ülkeyi seçin ve oyuna baslayin, 3 tane top hakkiniz var Mouse ve sol tiklama ile sutlarinizi çekerek topunuzun gidecegi mesafeye göre ülkeden ülkeye geçerek en uzun mesafeye ulasmaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Garfield Dünya Turu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *