oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Futbol Turnuvası oyunu

TAM EKRAN

Futbol Turnuvası [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Futbol Turnuvası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ülke seçiminizi yapin, menejer isminizi yazin, turnuya baslayin. Ülkeler arasi futbol turnuvasi oyunu zevkli karsilasmalara hazirmisiniz.. Oyun yüklendikten sonra 1 PLAYER butonuna basarak oyunu baslatin, ülkeseçimini yaptiktan sonra GO butonuna basip fikstürü görün, PLAY butonuyla oyuna baslayin. Klavyeden sag-sol ok tuslarini kullanarak gelen toplara kafa ile karsilik vererek karsi kaleye gol atmaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Futbol Turnuvası


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ziyafeddin zulfelizade |Tarih : 01.11.2011
cox gozel oyundur
Yazan : ziyafeddin zulfelizade |Tarih : 01.11.2011
cox gozel oyundur
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *