oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Futbol Maçı III oyunu

TAM EKRAN

Futbol Maçı III [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Futbol Maçı III oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
ikiye iki yapilan bu futbol maçinda her bölümde zamana karsi farkli oyunlar oynuyorsunuz, ilk bölümde verilen zaman içinde gol sayisi bakimindan üstün olmalisiniz, ikinci bölümde 4-3 yenik durumdasiniz bir gol farkla üstün duruma geçmelisiniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna tiklayin, klavyeden yön tuslarini kullanarak futbolcu yu yönlendirin, A-S-D tuslariyla pas atin ve oyuncu degistirn, SPACE tusunu kullanarak kaleye sut çekin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Futbol Maçı III


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar