oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Firavun Mezari oyunu

TAM EKRAN

Firavun Mezari [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Firavun Mezari oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Eski misirdan kalma bir firavun mezarinin girisini buldunuz. içeride akil almayacak kadar büyüklükte bir hazine yatiyor, tek yapmaniz gereken içeri girip hazineyi oldugu yerden almak diye düsünüyorsunuz ancak bu is bu kadar kolay degil. Piramit birbirinden büyük teklike ve tuzaklarla dolu hayatta kalmak için çok dikkat etmelisiniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, zorluk derecesini seçerek devam edin, oyunda klavyeden kontrol tuslari ile hareket edin, topladiginiz altinlar haricinde gizemli bulmacanin parçalarini inventoryde biriktirin A-Z tuslariyla inventory e bakabilirsiniz, M tusu ile harita ya göz atin, inventory deki nesneleri SPACE tusuyla gerekli yerlerde kullanin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Firavun Mezari


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *