oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Fare Desperado oyunu

TAM EKRAN

Fare Desperado [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Fare Desperado oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyunu yön tuşları ile oynuyorsunuz. Yukarı tuşu ile kahramanımız uçar, aşağı tuşu ile inişe geçer ve ileri tuşu ile önündeki engelleri parçalayarak ilerler. Büyüleyici güzellikte bir ülke olan Dor ülkesi, birbirinden harika çorbalarıyla dünya çapında üne ulaşmıştır. Sarayın flamaları çorba kasesi desenleriyle dekore edilmiş, Kraliyet ailesi mensuplarının taçlarına çorba kaşığı şeklinde süslemeler yapılmıştır. Bu ülkenin insanları mutlu bir yaşam sürüyordu. Ancak meydana gelen bir olay yüzünden ile ülke halkı umutsuzluğa sürüklenir. Güneş ışığının üzerinden çekildiği topraklarda, her yer kasvetli bir renge bürünür. Despero ortaya çıkıncaya kadar da böyle devam eder. Cesur ve yetenekli bir fare olan Despero’nun küçük cüssesine kıyasla çok büyük hayalleri vardı. O çok sevdiği şövalye masallarındaki gibi kutsanmış bir yaşam içinde olduğuna inanmaktaydı. Yaramaz fare minik şövalye kalbi ile Prenses Rea'yı eğlendirmek ve Prenses ile arkadaş olmak için saray içinde Prenses'e ulaşmak için harekete geçer fakat Prenses'e ulaşmak kolay olmayacaktır.

Oyunla ilgili etiketler: Fare Desperado


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ali askerov |Tarih : 29.10.2011
cox eladi menim xowuma geldi
Yazan : ali mehmedov |Tarih : 20.11.2011
menim cox xosuma geldi
Yazan : turan |Tarih : 30.11.2011
baki
Yazan : meryem |Tarih : 04.01.2012
supeeeerrrrrrrrrrrrrr
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *