oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Elektirik Dövüşcü oyunu

TAM EKRAN

Elektirik Dövüşcü [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Elektirik Dövüşcü oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Vahsi dövüscümüz elektirik adam Voltagen dövüs turnuvasina katiliyor, elektirik adama rakipleriyle yapacagi karsilasmalarda yardimci olmak ve bu macerayi paylasmak istermisiniz. Oyun yüklendikten sonra NEW butonuna basain, oyunco ismi ve renk seçiminizi yaptiktan sonra ENTER butonu ile oyuna baslayin, oyun baslangicinda bir egitim sürecinden geçirilerek dövüsmeyi ve klavye kontrol tuslarini ögreniyorsunuz, bu bölümü dikkatle inceleyin. Egitim kismini tamaladiktan sonra oyuna baslayin. Sag-Sol kareket için yön tuslarini, dövüsmek için A-S-D; tuslarini, dövüs sirasinda Focus kullanarak hareketler yapmak için ise Q-W-E tuslarini ve bu tuslarin ikili kombinasyonlarini kullanin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Elektirik Dövüşcü


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *