oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Drosophila oyunu

TAM EKRAN

Drosophila [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Drosophila oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
kirmizi gözlü sinegimiz Drosphila kötü bir komplonun kurbani olarak karsimizda. tek yavrusu olan larvasini hain düsmanlari yuvasindan çalip kaçiriyorlar. Gözü yasli sinegimiz larvasini geri almak için amansiz bir maceraya atiliyor, bu macerda kirmizi gözlü sinegimize yardimci olalim. Oyun yüklendikten sonra START butonuna basin, klavyeden yön tuslarini kullanarak sinegi yönlendirin, SPACE tusuna basarak düsmanlariniza asid atin, CTRL tusuyla onlara asit banyosu yaptirin, yolunuz üzerindeki pislikleri toplayarak enerji ve asit toplayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Drosophila


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar