oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Deniz Altında Yaşam oyunu

TAM EKRAN

Deniz Altında Yaşam [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Deniz Altında Yaşam oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Deniz altında yeni yaşam ortamı oluşturmak için çalışacaksınız. Denizin hemen altındaki kayalıklarda deniz altı yaşamı için gerekli ortamı yaratmaya başlamak için öncelikle kayalıklarda canlı yaşamını başlatmalısınız, oyunda yukarıdan düşen polipler ve benzeri kaya canlılarını kayalara yerleştirerek başlayın, ardından bu canlılara su da yüzen mikroskobik planktonlardan vererek besleyin ve gekişmelerini sağlayın, resifiniz büyüdükçe balıklar için ideal yaşam ortamı sağlanacak ve balıklar burada gelip yaşamaya başlayacaklar. Deniz altı yaşamı için oluşturduğunuz bu cenneti tehdit eden rakip balıklar ve kirlilikle de saavaşmanız gerekecek. .com kolaylıklar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Deniz Altında Yaşam


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar