oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Dağcı oyunu

TAM EKRAN

Dağcı [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Dağcı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kahramanimiz dimdik bir dagin sarp yamacinda zirveye ulasmak için sizden yardim bekliyor. Özel tirmanma silahinizi kullanarak dagciyi dagin tepesine kadar çikarin. Oyun yüklendikten sonra START butonuyla oyun baslayin, sag-sol oklari kullanarak tirmanma aletinin atis yapacagi yönü belirleyerek yukari ok tusuna basip basili tutarak atisinizi yapin, kayaya tutunan tirmanma aleti dagciyi otarafa doru çeker ve dagci ipin ucunda sallanmaya baslar, tekrar yukari oka basarak dagciyi yukari doru çekin, asagi oka basarak tirmanma aletini kayadan kurtarin yeni geldiginiz kaya parçasi üzerine SPACE tusuna basarak bayraginizi dikip baska ve daha yüksekteki bir kaya parçasina tirmanmaya çailisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Dağcı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *