oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çöpadam Rambo oyunu

TAM EKRAN

Çöpadam Rambo [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Çöpadam Rambo oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Zombiler ve zirhli askerlerle korunan bir bölgedesiniz, saldiran düsmanlara karsi kullanabileceginiz en hafiften en agira kadar çesitli silahlara sahipsiniz, tek ihtiyaciniz cesaret. Yükleme tamamlandiktan sonra gelen menüde CONFIGURE butonunu kullanarak oyun kontrollerini ve görüntü kalitesini ayarlayin, ana menüden START butonunu tiklayin gelen ekranda verilen çesitli oyun modlarindan birini seçerek oyuna baslayin, klavyeden A-D-W-S tuslarini kullanarak hareket edin, E tusu ile mecut silahlarinizi degistirebilirsiniz, mouse ile nisan alarak sol tiklama ile ates edip düsmanlarinizi yok edin. iyi eglenceler, bol sanslar.

Oyunla ilgili etiketler: Çöpadam Rambo


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *