oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çırak oyunu

TAM EKRAN

Çırak [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Çırak oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ünlü sov programi Çirak (The Apprentice) Aslanmax oyunlarda, patronunuz Donald TRUMP ticari zeka ve yeteneklerinizi siniyor, geleceginiz ve mesleki basariniz kendi ellerinizde.. Öncelikle bir shushi barda garsonluk yapmakla ise basliyorsunuz, müsterilerin siparislerini hizli ve dogru biçimde getirmeli her bölüm için belirlenen hedef kazançlari belirlenen sürelerde saglamalisiniz. Oyun yülemesi biraz zaman alabilir sabirli olun. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY butonunu tiklayarak oyuna baslayin, mouse ve sol tiklama ile önce müsterilere menu dagitin sonra siparisleri hazirlayarak dagitimini yapip paralari toplayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Çırak


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *