oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çiçekleri Bombala oyunu

TAM EKRAN

Çiçekleri Bombala [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Çiçekleri Bombala oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bulundugunuz bahçenin etrafi ve çikisa kadar olan yollar kaktüslerle kapatilmis, arayollarda canavar çiçekler var. bu çiçekleri bombalarinizla patlatip yolu açmaniz, tüm bahçeyi canavar çiçeklerden temizlemeniz lazim. Oyun yüklendikten sonra ana menüden ENGLISH butonuna basarak ingilizce yi seçin NEW GAME butonuna tiklayarak oyuna baslayin. Oyunu Klavyedeki yön tuslariyla kontrol edebilir, SPACE tusu ile Bomba birakabilir, CTRL Tusu ile daha güçlü bir silah olan plazmayi kullanabilirsiniz. Nehirdeki köprüye ulastiginizda diger bölüme geçeceksiniz.. iyi Eglenceler.

Oyunla ilgili etiketler: Çiçekleri Bombala


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *