oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Cerrah oyunu

TAM EKRAN

Cerrah [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Cerrah oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kendi türünde en iyi hastahane oyunudur. (doktor oyunu). Doktor olun ve hastaların yaralarını düzeltmeye (sarmaya), kanamalarını durdurmaya çalışın. Yaraların iyileşmesi için gerekli ilk müdehaleyi yapın.

Oyunla ilgili etiketler: Cerrah


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : murad |Tarih : 03.11.2011
gorunur ela oyundur
Yazan : tofig |Tarih : 06.11.2011
bu cok pisssssssss oyundur.
Yazan : gg |Tarih : 18.12.2011
gg
Yazan : mine quliyeva |Tarih : 31.12.2011
salamlar haminizin yeni iliniz mubarek 2012 ci il size sagliliq getirmesini arzulayiram
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *