oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Çamasir Yika oyunu

TAM EKRAN

Çamasir Yika [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Çamasir Yika oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Evdeki çamasirlar epeyce kirlenmis önce çamasirlarimizi türlerine göre gruplayalim sonra çamasir makinesine atip bir güzel yikayalim.. Yükleme tamamlandiktan sonra KALP butonuna basin gelen ekranda kirmizi butonu tiklayarak oyuna baslayin, sol alt pencereye dizilen çamasirlari gruplarina göre sagdan sola yada yukaridan asagiya dogru gruplayin 5'li gruplari olusturunca çamasirlar askiya dizilip ITEM yazan pencereye birikiyor buradan çamasirlari alip makineye atabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Çamasir Yika


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : aytac |Tarih : 02.01.2012
bunu nece oynayirlar
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *