oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


BüyükAnne Burger oyunu

TAM EKRAN

BüyükAnne Burger [3.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan BüyükAnne Burger oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Süper Babaanne yaşı çok ilerlemesine rağmen burger dükkanının başında ve çok çalışıyor. Büyükanne'nin burger dükkanındaki işlerinde yardımcı olmak ve onun işlerini hafifletmek için gelen müşterilere istediklerini servis etmede babaanneye yardım edin. Oyuna başlangıçta size hangi işi nasıl yapacağınızı anlatan küçük bir yardım ekranı gelecek. Oyunda tüm işlemler için MOUSE kullanabilirsiniz. Oyuncambazi kolaylıklar, afiyetler ve iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: BüyükAnne Burger


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar