oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Büyük Soygun oyunu

TAM EKRAN

Büyük Soygun [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Büyük Soygun oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bir çetenin elebasi ve söförüsünüz, hedefleriniz büyük sehirde alis veris merkezleri, bankalar, benzin istasyonlari, marketler hepsi soymayi planladiginiz yerler arasinda nereden baslayacaginiza siz karar verin, soygunu yaptiktan sonra direksiyon basina geçip çeteyi olat mahallinden kaçirmaniz lazim, polis araçlari çok hizli kaçabilmeniz için çok kivrak ve usta söför olmalisiniz. Oyun yüklendikten sonra gelen ekranda soygun yapmak istediginiz yeri seçerek oyuna baslayin, çete elemanlari binadan çikip arabaniza binince kaçmaya baslayin unutmayin polis arabasi hemen ensenizde hizli kaçin. Oyun ekraninda üst tarafta pesinize takilmis polis arabasiyla aranizdaki mesafeyi takip edebilirsiniz. Oyunu klavyeden yön tuslarini kullanarak oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Büyük Soygun


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *