oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Büyük Düello oyunu

TAM EKRAN

Büyük Düello [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Büyük Düello oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
On fiarkli silah ile rakibinize saldirabileceginiz bir düello oyunu, korumali zirhlar, enküçükten en büyüge kadar agir silahlar ve rakibiniz, bütün savasçi yeteneginizi ortaya koyun. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, introyu seyretmeden geçmek için SKIP butonunu kullanin. NEW butonunu tiklayarak kendinize bir dövüscü profili yaratin, gelen ekranda soldaki menüyü ve resimleri kullanarak savascinizi belirleyin ve sorulan soruya YES butonunu tiklayarak cevap verin, iki farkli oyun modundan birini seçerek gelecek ekranda TUTORIAL butonunu tiklayarak egitim kismini tamamlamayaçalisin daha sonra esas oyuna geçeceksiniz. Klavyeden A-S-D-W tuslarini kullanarak hareket edin S-W tuslarinia bir kere basarak ziplayin, iki kere basarak çift ziplama yapin. 1-0 arasindaki tuslarla degisik silahlari aktive ederek kullanabilirsiniz, mouse ile nisan alin ve sol tiklama ile ates edin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Büyük Düello


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *