oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bonfrit hirsizi oyunu

TAM EKRAN

Bonfrit hirsizi [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Bonfrit hirsizi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sofra kurulmus, patatesler çitir çitir kizarmis, kokulari insani çileden çikariyor, tabi sabirsiz ev sakinleri bu ziyafeti hazirlayan sizi sofrada beklemeye hiç niyetli degiller. Kimseye siz islerinizi bitirmeden patateslere dokunmasi için izin vermeyin, çekinmeyin patlatin ellerine patateslerinizden uzak dursunlar. Oyun yüklendikten sonra GO butonuna basarak oyuna baslayin, patateslere tam bir koruma sagalamak için Mouse ve sol tiklamayi kullanabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Bonfrit hirsizi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar