oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bombayı İmha Et oyunu

TAM EKRAN

Bombayı İmha Et [2.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Bombayı İmha Et oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ünlü Film Sahara dan bir sahne bu oyunda tekrar canlaniyor, sahra çölünün ortasindaki nükleer atik yok etme merkezinden kaçiyorsunuz ancak çikis için 3 dakikaya ihtiyaciniz var, karsilastiginiz nükleer bomba 1,5 dakikaya ayarlanmis, kaçisiniz için yeterli zamani kazanmak için bombayi imha etmelisiniz, bombanin oldukça karisik bir düzenegi var elinizdeki kablo kesici (CUTTER) ile kablolari dogru sirada kesmelisiniz, eger yanlis kabloyu keserseniz SPLICER ile yanlis kestiginiz kabloyu tekrar baglayabilirsiniz. Öncelikle PRIMER daha sonra REACTOR ve en son IGNATION TIMER i devre disi birakmalisiniz bunlari devre disi birakacak dogru kablo siralamasini bulmak ise size kaliyor, iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Bombayi imha Et


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar