oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bombaci itfaiyeci oyunu

TAM EKRAN

Bombaci itfaiyeci [2.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Bombaci itfaiyeci oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Cevval itfaiyecimiz büyük tehtid altinda arkadaslarini kaybetmis ve bir binanin koridorlarinda sikisip kalmis durumda yapmaniz gereken düsmanlariniz sizi yok etmeden onlari yok etmek öninize çikan engelleri ve düsmanlarinizi patlattiginiz dinamitler ile yok etmeye çalisin bina koridorlarinda bulacaginiz dinamitler, süratl, ayakkabilar ve daha bir çok kullanisli nesneler ile rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Oyun iki kisilkte oynananirsa daha zevkli bir hal alyor. 1. oyuncu için kumandalar hareket için klavyeden yön tuslari, bomba için ";-," tusu, 2. oyuncu için hareket klavyeden W-A-S-D tuslari bomba için "<>|" tusu dur. Oyuna baslarken bilgisayarin kumanda ettigi ve rakibiniz olcak kisi sayisinida ayarlaya bilirsiniz. iyi eglenceler...

Oyunla ilgili etiketler: Bombaci itfaiyeci


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *