oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Boks Turnuvası oyunu

TAM EKRAN

Boks Turnuvası [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Boks Turnuvası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Uluslararasi boks turnuvasinda ülkenizi temsil ediyorsunuz, sampiyonluk sizin olmali, her ülkeden güçlü ve hizli rakipleriniz var, isiniz zor ama basaracaksiniz.. Oyun yüklendikten sonra PLAY GAME butonuna basin Gelen ekranda hangi ülkeyle dövüseceginiz gösteriliyor, START FIGHT butonuyla oyuna baslayin. Oyunda mouse yardimiyla ringte dans edin rakibinizin etrafinda dans ederek onu sasirtin, mouse u sol tiklayarak seri ve kuvvetli yumruklar atin, Klavyeden C tusunu kullanarak simsek gibi kroseler atin, SPACE tusu ile size gelen yumruklari bloklamaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Boks Turnuvasi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar