oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bin Laden Kaçiyor oyunu

TAM EKRAN

Bin Laden Kaçiyor [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Bin Laden Kaçiyor oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Azili terörist Usame Bin Laden bulundu... Bin Laden'in saklandigi kamp US birliklerince tespit edildi operasyonu yapacak timin komutani görevindesiniz. Yükleme tamalandiktan sonra PLAY butonuna basin, gelen ekranda operasyondak kullanacaginiz silahi seçin, sonraki oyun ekraninda basarmaniz gereken 4 farkli görev var bunlardan birini seçerek oyuna baslayin, ilk görev terörist kampi, ikinci göreviniz rehine kurtarma operasyonu, daha sonra Bin Ladenin saklandigi magraya operasyon düzenleyecek ve son bölümde Bin Ladeni bir güzel pataklayip görevinizi tamamlayacaksiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Bin Laden Kaçiyor


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *