oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Beşinci Element oyunu

TAM EKRAN

Beşinci Element [2.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Beşinci Element oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hizli oynanmasi gereken zevkli bir oyun, 5 farkli gruptan olusan bir tas yigini ile karsi karsiyasiniz, ayni gruptan en az 3?ü bir araya gelen taslari tiklayarak patlatip tas yiginini yok etmeye çalisarak oyunu oynayin, siz taslari yok ettikçe seri bir sekilde alttan yeni taslar geliyor ve taslariniz yükseliyor, tavana degmelerine müsaade etmeden gruplasan taslari yok etmeye çalisin. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, Mouse ve sol tiklamayi kullanarak tas gruplarini yok edin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Beşinci Element


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *