oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ben10 Zorlu Macera oyunu

TAM EKRAN

Ben10 Zorlu Macera [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Ben10 Zorlu Macera oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dr.Animo yaptığı hain planları uygularasa doğaya zarar verecek. Hayvanlar üzerinde yaptığı deneylerle onların ırkını farklılaştırıp emir vererek vahşi yaratıklar haline getiriyor. Ben doktorun amacına ulaşmaması için zorlu bir yol izleyerek karargaha varmak zorunda ama buraya giden yolda Dr.Animon'un tuzakları Ben'i bekliyor. Oyunu oynarken yön tuşları ile Ben'e yön verip , boşluk tuşu ile mutantlardan korunmak için silahını çıkarabilir ve daha da güçlü olman gereken anlarda " Z " tuşuna basılı tutarak yön tuşları ile seçtiğin karakterlerin gücünü kısa süreliğine alabilirsin. Şimdi kahramanlık zamanı ...

Oyunla ilgili etiketler: Ben10 Zorlu Macera


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Abdul |Tarih : 17.11.2011
aaaaa guzelmis yaaaaaaaaa
Yazan : agazade samil |Tarih : 25.11.2011
baki
Yazan : samil agazade |Tarih : 30.11.2011
baki
Yazan : samil agazade |Tarih : 30.11.2011
baki
Yazan : samil agazade |Tarih : 03.01.2012
baki
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *