oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ben10 Blokları oyunu

TAM EKRAN

Ben10 Blokları [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Ben10 Blokları oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyunu mouse ile oynuyorsunuz. Mouse'u sağ ve sola kaydırarak Ben10'a yön gösterir sol tuşa tıklayarak parçalayıcı topa yön verip blokları yıkarsınız. Vilgax robotunu kullanarak gemisine kaçırdığı Ben10'u bir odada hapsediyor. Ben10'un gemiden kurtulabilmesi için önüne çıkan blokları kırması gerekiyor. Bloklar kırılırken kullanılan topu kaçırmaman lazım... Eğer topu kaçırırsan oyun hakkın azalır. Ayrıca blokar içerisinde gizli kahramanları yakalayıp onların güçlerini kazanabilir ateş parçalarından kaçamazsan bulunduğun odada oyunun başına dönersin. Tüm blokları kırdıktan sonra diğer odadaki zorlu göreve başlayarak seviye atlarsın.

Oyunla ilgili etiketler: Ben10 Blokları


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : mehdi mustafayev |Tarih : 15.11.2011
yaxwi oyunlariniz var
Yazan : guleliyev |Tarih : 13.12.2011
suumqayit
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *