oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ben10 Ateş Adamın Gücü oyunu

TAM EKRAN

Ben10 Ateş Adamın Gücü [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Ben10 Ateş Adamın Gücü oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyunu klavye ile oynuyorsun. Ok tuşları ile Ben10'a yön verirken yukarı tuşu ile daha hızlı koşmasını sağlayabilirsinin. " Z " tuşuna basarak kahraman yaratık ateş adama dönüşürsün ve ateş adam şeklindeyken boşluk tuşuyla karşıdan gelen kayaları parçalamak için boşluk tuşu ile atacağın ateş topu atışı yaparsın. Önüne çıkacak atlaman gereken engeleri " X " tuşuna basıp hayalet kahramana dönüşüp uçarak geçebilirsin. Oyun ekranının sağ üst köşesinde bulunan çubuğun kırmızı kısmı ateş durumunu yeşil kısmı ise enerji durumunu gösterir. Yolda karşılaşacağın yeşil toplar enerji toplarıdır. Bu topları alarak enerjini artırabilirsin. Çok hızlı hareket etmen gerekecek bir oyun macerada sürüklenirken becerinide konuşturman gerekiyor.

Oyunla ilgili etiketler: Ben10 Ateş Adamın Gücü


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : sebine |Tarih : 14.12.2011
cox iiiiiiiiii
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *