oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Basketbol Maçı oyunu

TAM EKRAN

Basketbol Maçı [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Basketbol Maçı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Tek basiniza bes kisilik bir takima karsi basketbol maçi yapiyorsunuz, bilet lerin hepsi satilmis seyirciler sizin için gelmisler maçi seyretmeye hatta seyirciler arasinda yildiz avcisi menejer ler bile mevcut. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, kapali saha yada sokak basketbolu modlarindan birini seçerek oyuna baslayin, lkavyeden yön tuslarini kullanarak oyuncunuzu yönlendirip rakip oyunculara topu kaptirmadan pota önüne kadar gelin, ceza sahasina girdiginizde oyun ekrani degiserek atis yapmaniz için uygun hale geliyor, pota üzerindeki hareketli ok atis yapacaginiz açiyi belirliyor size uygun biz konumda iken klavyeden X tusuna basarak oku durdurun, atis gücünüzün yeterli seviyeye gelmesini bekleyerek X tusunu biraktiginizda atisiniz gerçeklesiyor. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Basketbol Maçı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *