oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Balık Köftesi oyunu

TAM EKRAN

Balık Köftesi [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan Balık Köftesi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Balık Köftesi oyunu çok güzel ve bir o kadar da ilgi çekici bir oyun.Oyunla ilgili etiketler: Balık Köftesi Balık Köftesi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : asel |Tarih : 23.08.2011
maraqli bir oyundu xowuma geldi
Yazan : AGAKISIYEVA GUNEL |Tarih : 19.02.2011
YEMEK OYUNLARINI COX SEVIREM.
Yazan : Zenfira H?s?nova |Tarih : 07.05.2011
Cok guzel bi oyun . Her kese bu oyunu oynamag? tavsiye ederim. dilerim her kes bu oyunu oynar ve bun oyundan memnun kalar
Yazan : Barbie |Tarih : 21.05.2011
Men oyun oynamaq isteyirem.Zehmet olmasa oyularinizii bir az tez acin.Oyunu baslada bilmedim.Oyunlarinizi bu sayta qoyanda zehmet olmasa onu oyanamaq ucun melumat veresiniz.Sagolun.
Yazan : qumru memmedova |Tarih : 23.05.2011
men qeseng qizam taniyin pesman olmarsiniz
Yazan : qumru memmedova |Tarih : 23.05.2011
men qeseng qizam adim qumru tanis olsaniz pesman olmaz..........................
Yazan : qismet qurbanov |Tarih : 26.05.2011
mende qeseng oglanam qumru xanim gelin tanis olaq
Yazan : Fatime Mirzeyeva |Tarih : 19.08.2011
men bu oyunu cox sevdim.xosuma geldi.hamiya bu oyunu teklif edirem. mnce hr kes bu oyunu oynamalidir.mn internetde oyun oynamaqi cox sevirem.ozude maraqli oyunlari.
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *