oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


At Yarışları ?şletme oyunu

TAM EKRAN

At Yarışları ?şletme [2.8]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan At Yarışları ?şletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyuncamazi ticari dehanızı kullanabileceğiniz oyunları sizinle paylaşmaya devam ediyor. Bu kez baştan sona bir yarış atı işletmesi oyunu ile karşınızdayız. Oyunda bir yarış atı satın alacak, jokeyler, at terbiyecileri, eğitimcileri kiralayacaksınız. Atlarınızı taşıyacağınız araçları seçecek, yaşayacakları ahırları seçeceksiniz. Bütün herşeyinizi ayarladıktan sonra oyuncambazi.com at yarışları başlayabilir ve kazandıkça paranız da aratacak. At yarışları sırasında atlar üzerinden bahislerde bulunabilirsiniz. Oyunda yarış boyunca sizin atınız üzerinde ismi ile gözükecek ve yarış sonunda hangi atın kazandığını takip edeileceksiniz. Yarışları kazanmanız tüm etkenlerin (eğitici,ahırlar,yemler) kalitesine bağlı unutmayın

Oyunla ilgili etiketler: At Yarışları ?şletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *