oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Aşık Romeo oyunu

TAM EKRAN

Aşık Romeo [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Aşık Romeo oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Aşık, Rock Sevdalısı Romeo'nun şehirde parkta buluşacağı kız arkadaşı için çiçeklere ihtiyacı var ve bunu da bir an önce yapması gerekiyor. Evde ve yol boyunca TÜM GÜLLERİ toplayarak gidin. Evdeki Hizmetçiden ve diğer engellerden sakınmalı ya da üzerlerine zıplayıp onları etkisiz hale getirmelisiniz. Onları etkisiz hale getirmek için diğer bir yöntemde SPACE'e tıklayarak onlara CD atmak. .com Aşık Romeo oyununda hareket etmek için de YÖN TUŞLARI'nı kullanabilirsiniz. .com iyi şanslar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Aşık Romeo


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar