oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Amiral Batti III oyunu

TAM EKRAN

Amiral Batti III [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Amiral Batti III oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Minik oyuncularimiz için hazirlanmis amiral batti benzeri bir oyun. Oyun yüklendikten sonra 1 PLAYER butonunu tiklayin, takiminiz için renk seçimi yapin, PLAY butonuna basarak oyuna baslayin. Oyun arkadaslarinizi oyun sahasi üzerine mouse yardimiyla yerlestirip OK butonunu tiklayin. Soldaki küçük pencereden deniz analarini mouse ile tiklayip yandaki büyük pencerede her hangi bir kareye tiklayarak birakip rakip oyuncunun yerlestirdigi oyun arkadaslarinin yerlerini bulmaya çalisin, atisinizi yaptiktan sonra OK butonuna basarak rakibinizinde atis yapmasini saglayin, daha sonra ATTACK butonunabasarak tekrar atis yapin, bu sekilde rakibinizin tüm oyun arkadasalarini bularak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Amiral Batti III


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *