oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Altılı Ganyan oyunu

TAM EKRAN

Altılı Ganyan [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Altılı Ganyan oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Altili ganyan oynamayi sever misiniz? iste size altili ganyan oynayip bahis yapabileceginiz güzel bir at yarisi oyunu, yarisacak atlari belirleyin, 1., 2. ve 3. gelecek atlari tahmin edin, ganyani kazaninin. Yükleme tamamlandiktan sonra NEW GAME butonuna basin, HORCES RACING menüsünden ayni anda kaç at yaristirmak istediginizi seçin, açilan menüde dereceye girecek atlari isaretlemelisiniz, atlarin numaralari üzerine gelince yandaki bilgi penceresinden at hakkinda bilgi edinebilirsiniz, 1., 2. ve 3. gelecek atlari kirmizi yesil ve mavi bantlarda isaretleyin, sag alt tarafta AMOUNT THE BAT kutusunda bahse girmek istediginiz miktari yazin, RACE butonuna basarak yarisi baslatin, baslangiçta 100 $ iniz var. Bol sanslar, iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Altılı Ganyan


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *